Купить журнал

AnnaBo — бренд, який створює ідеальні наряди в етностилі

11 февраля, 2020

A n n a B o — молодий український бренд етнічного одягу, що поєднав у собі традиційні техніки вишивки, інноваційний підхід у виборі матеріалів і сучасну стилізацію нарядів.

 

Ми поспілкувалися з Наталею Марченко, засновницею і дизайнером бренду A n n a B o, про історію створення бренду, про символіку вишиванок, а також про родинні цінності у fashion-індустрії.

 

Наталя, як народилася ідея створити бренд AnnaBo?

Моя мама познайомила мене з тканиною і вишивкою. Саме вона прищепила мені любов до сімейних традицій і навчила мистецтву вишивки. Я захопилася творчістю і рукоділлям незважаючи на те, що була лівшею. Навчання відбувалося за методом дзеркала (вчити лівшу — складний процес). Я обожнювала спостерігати за роботою моєї матері, як вправно вона обходилася з тканиною, які техніки ручних швів застосовувала. Мама навчила мене техніці макраме, в’язанню на спицях, розповіла, як правильно вибирати матеріал, чому важливо приділяти увагу кожній деталі і як працювати з канвою, як відрізнити пряжу вовни від синтетичної на дотик і запах. З цього і розпочався мій зв’язок з тканинами, нитками, орнаментами і різними техніками ручної вишивки.

Творчість в нас зароджують наші батьки. Пам’ятаю, як ми збиралися усією сім’єю і допомагали мамі вишивати. Дитячі спогади глибоко засіли у моїй свідомості, у подальшому сильно вплинувши на вибір справи мого життя. Я мріяла створити бренд, який крізь покоління нестиме у собі родинні цінності, ідилію, любов та історію.

Сьогодні я впевнена, підприємливість, незалежність, любов до спільної сімейної справи та впевненість, що все залежить тільки від нас і нашого натхнення. Неповторність і самовідданість власній справі творять дива.

 

 

Варто зазначити, що бренд AnnaBo достатньо молодий, однак він вже встиг заявити про себе в преміумсегменті. Як вам це вдалося?

Ми працюємо в категорії прет-а-порте. У цій же категорії працюють такі бренди, як Marc Jacobs або, наприклад, Etro. Ми абсолютно точно розуміємо, що рухаємося шляхом стійкого розвитку. Ми одразу зробили акцент на високу якість матеріалів, високотехнологічні інноваційні технології машинної вишивки із застосуванням ручних технік (рукоділлям) з етнічними візерунками. Що важливо, у нас є своя філософія та історія. Усі ці складові дали нам можливість міцно закріпитися в преміумсегменті.

 

У чому ж унікальність бренду AnnaBo?

Одразу хочеться сказати, що бренд створений на платформі технологічного виробництва. Ми вивчаємо тенденції вишивки вже понад 18 років, працюємо з багатьма відомими європейськими брендами. Ми орієнтовані на якість без компромісів, з одного боку, і на збереження ДНК нашої історії — з іншого. Саме ці критерії дозволили нам визначитися з фірмовим почерком бренда і стати впізнаваними. У роботі ми застосовуємо вишивку рішельє, чия історія налічує декілька століть. Це вінтаж. Це традиції. Це сімейні цінності. (Прим.: Рішельє — це ажурна вишивка, яка створюється шляхом обметування контуру малюнку спеціальним ручним швом, при цьому проміжки візерунка вирізаються, завдяки чому виходить красиве мереживо.)

І сьогодні органічні матеріали стали однією з основоположних ідей у створенні наших колекцій.

 

Як створюються візерунки?

Ми вивчаємо історію, вивчаємо техніки вишивки, шви. Ми робимо акцент на етнічному дизайні — це наше прагнення зберегти українські традиції. До того ж ми стійко розвиваємося і прагнемо створювати максимально органічні колекції. Як і наші пращури, ми використовуємо натуральні матеріали: льон, бавовну, тканину з конопель чи кропиви, вовну, кашемір. Якщо потрібні наповнювачі — гусиний пух, коноплі та овчина. Що стосується орнаментів, натхнення знаходжу, як би це банально не звучало, в історії наших пращурів. Наприклад, пам’ятаю бабусину картину, яка мене завжди заворожувала. На ній були і старовинні вензелі, і куполи, і неймовірне поєднання кольорів. Усе це я використовую в дизайні.

 

 

Сьогодні етнічні мотиви популярні як ніколи (в одязі, інтер’єрі, музиці). Як гадаєте, у чому причина такої популярності? Це мода або усвідомленість?

Я думаю, що це усвідомленість. Прийшов час усвідомленості. Усвідомленості розумного споживання; усвідомленості вивчення своєї історії і традицій. Це витає в повітрі. Нам пощастило, ми це відчуваємо інтуїтивно. Й етніка дозволяє нам згадати культуру, доторкнутися до неї.

І, коли ми говоримо про традиції і культуру, розуміємо, що це тягне за собою зворушливу емоційну прихильність до речей.

 

На ваш погляд, класичний український наряд — це…

Це настрій. Стан душі. Ще це наша культура і сімейна реліквія. У кожному регіоні України — свої традиції і свій авторський почерк, орнаменти, кольорові поєднання. Адже раніше люди були вільні у своєму творчому виборі. Не існувало системи, і вони створювали свої наряди, спираючись виключно на своє світовідчуття. На свій настрій.

 

Як здійснюється вибір тканини для майбутніх колекцій?

Я за «повільну моду» і здоровий підхід до життя, тому якість виробів, натуральність та органічні (!) матеріали стали однією з основоположних ідей у створенні наших колекцій. Ми зараз працюємо над створенням своєї експериментальної ферми, в якій вже закладений процес сертифікованого органічного виробництва пух–перо.

При створенні одягу ми застосовуємо тканини з льону, конопель, кропиви, шовку і бавовни. У вишивці використовуємо також натуральні вовняні й бавовняні нитки. В останню колекцію, наприклад, ми додали в’язані вироби з кашеміру.

 

 

Розкажіть про колекцію цього року. Які цікаві акценти в ній?

Це своєрідна колаборація кашеміру і льону. Зрозуміло, що залишаються об’ємна вишивка і техніка рішельє. У цьому сезоні ми додали легкі романтичні акценти. З’явились вечірні сукні, аксесуари, верхній одяг, взуття і сумки. З нами можна створити справжній образ у стилі бохо-шик.

 

Як і де можна придбати наряди від AnnaBo?

У нас є розмірна сітка, за якою легко підібрати необхідний розмір, відповідно, основна частина замовлень відбувається онлайн. Крім цього, багато наших клієнток не з України (це і США, країни Європи, Арабські Емірати), однак вони можуть підібрати свій розмір і замовити модель, яка їм сподобалася, в будь-яку точку світу.

 

Бренд надає послугу індивідуального пошиття?

Звичайно, ми пропонуємо таку послугу. Варто зазначити, що вона користується неабиякою популярністю. Для нас гнучкість у роботі з клієнтом — це один з основних критеріїв нашого бренду. Навіть таке замовлення легко оформити онлайн.

 

 

Сукні з вишивкою в стилі бохо популярні в Україні. А в інших країнах такі наряди також користуються успіхом? Хто є вашими клієнтами?

Наряди AnnaBo створені для дівчат, яким подобається сучасне поєднання жіночності та етнічності. Які трепетно ставляться до родинних традицій і цінують якість.

Наш бренд був представлений на виставках у Ліверпулі, в Польщі, на різних показах в Україні. Наші наряди знайшли своїх шанувальників у країнах Ближнього Сходу і користуються успіхом серед жінок з багатьох країн земної кулі.

 

Виноска: AnnaBo — це заявка про те, що традиції нашого українського роду важливі завжди і в будь-якій точці світу, попри миттєві тренди і швидкоплинну моду.

 

 AnnaBo за "slow fashion" і здоровий підхід до життя, тому якість виробів, стійкий розвиток бренду, натуральність та органічні матеріали — основоположні ідеї при створенні наших колекцій.

 

Вишитий одяг — це не просто красивий одяг, але й історія і культура цілого народу.

 

Філософія бренду AnnaBo

Філософія бренду AnnaBo — у дизайні поза часом, в який «вшиті» етнічні мотиви і вікові традиції України. Ми закладаємо у створення кожного наряду особливий сенс, роблячи вишивку не лише красивою і яскравою деталлю, а й елементом, який включає в себе сімейні цінності, історію нашої країни. Вишивку, що несе в собі первозданну роль оберега.

 

 

5 принципів AnnaBo:

— індивідуальний підхід до клієнта;

— Органічні матеріали;

— висока якість матеріалів;

— дизайн «поза часом» з віковими традиціями України;

— цілі стійкого розвитку бренду.