Купить журнал

Колір шкіри. Що потрібно знати про нього для правильного вибору косметичних процедур і сонцезахисної косметики.

11 февраля, 2020

Шкіра кожної людини має свій індивідуальний колір, який визначають спеціальні пігменти (еумеланін, феомеланін, оксигемоглобін, дезоксигемоглобін, метгемоглобін, сульфгемоглобін, карбоксигемоглобін, β-каротин і білірубін). Переважання теплих або холодних відтінків шкіри і насиченість її кольору залежать від концентрації та співвідношення кількості пігментів.

 

 

Стилісти умовно поділяють типи шкіри відповідно до пори року і дають рекомендації щодо підбору найвиграшнішої палітри.

Дерматологи використовують класифікацію шкіри за п'ятьма фототипами залежно від виразності пігментації та реакції шкіри на сонячні промені.

 

Для косметології правильне визначення індивідуального рівня пігментації шкіри теж має велике значення, оскільки ризик ускладнень після косметичних процедур залежить безпосередньо від фототипу шкіри. Чим темніше шкіра, тим більшою є ймовірність ускладнень після проведення пілінгів і лазерних процедур. Своєю чергою, світла шкіра потребує ефективнішого захисту від сонця, бо для неї вищим є ризик сонячних опіків, появи судинних «зірочок», почервоніння, а також є загроза раку шкіри.

 

Визначити рівень пігментації можна й на око. Для точної ж діагностики професіонали використовують спеціальні інструменти. Наприклад, німецький апарат SkintonePen (виробництва Courage-KhazakaelectronicGmbH), що являє собою датчик у вигляді ручки. Усередині датчика знаходяться лампи зі стандартними джерелами червоного, зеленого та синього світла (модель RGB). Чим більше пігменту міститься у шкірі, тим краще вона поглинає світло. Відбите шкірою світло вловлює вбудований в датчик світлоприймач, а результат з’являється у спеціальному віконці, розташованому на корпусі датчика. Цей науковий метод називають «мексаметрія». До апарату додаються спеціальні інтерпретаційні таблиці, які допомагають визначити приналежність шкіри до одного з фототипів, оцінити ризики й підібрати необхідний SPF.

 

Сучасна косметологія базується на доказових принципах. Вимірювання рівня пігментації дає змогу:

• правильно підібрати протоколи кабінетної терапії, включаючи пілінги та лазерне лікування;

• визначити ефективність відбілюючих процедур;

• підібрати домашній догляд із відповідним рівнем сонцезахисту, необхідним для кожного конкретного пацієнта з урахуванням часу перебування його на сонці, пори року і географії поїздок.