Купить журнал

Любов дітей до батьків

12 февраля, 2020

Діти з перших днів життя починають поповнювати свою життєву «скарбничку» тим, що їм подобається в нас, і тим, що вони в нас люблять. Саме ця «скарбничка» допомагає зберігати гарні стосунки між дітьми й батьками протягом усього життя, і навіть часом за складних життєвих ситуацій ми дістаємо з пам'яті ті моменти, які нагадують нам про любов, і зрештою допомагають долати всі труднощі.

 

Безумовно, є безліч речей, за які батьки варті, щоб їх любили. Але любов — це емоція, тому й виникає вона там, де ми відкриваємо нашим дітям серце, де даруємо їм усього себе.

 

1. За нашу посмішку. Коли ми посміхаємося своїй дитині, ми надсилаємо їй сигнал — усе добре! Цей сигнал дуже важливий для них, тому що коли все добре у нас, дорослих, то і в них точно все буде добре!

 

2. За те, що ми все знаємо. Принаймні, нашим дітям так точно здається. І це чудово! Тому що, поки вони так вважають, вони звертатимуться до нас за порадою.

 

3. За те, що ми сильні в їхніх очах і можемо захистити їх. Відчуття захищеності — одне з найголовніших почуттів, яке потрібно дитині після народження. Воно впливає на її світовідчуття протягом усього життя. Тільки батьки можуть подарувати дитині це почуття.

 

4. За те, що ми на їхньому боці. Коли щось не складається, і хтось скаржиться на нашу дитину, важливо сказати собі: «Усьому цьому є причина. І це причина не в дитині, а в її поведінці або реакції на будь-що». Важливо знайти цю причину, тобто бути з дитиною в одному загоні з пошуку причин.

 

5. За те, що ми пам'ятаємо їх маленькими. Так! Діти різного віку полюбляють слухати історії про те, якими малюками вони були, як весело вони зростали, і які перші слова вони вимовляли.

 

6. За те, що ми зберігаємо спокій. Крик — це акт безпорадності, нездатності вирішити проблему інакше. Наш крик — сигнал про те, що система дала збій.

 

7. За те, що ми вселяємо в них надію. Бачачи нас, дорослих, спокійних, упевнених у собі та сміливо крокуючих по життю, діти вірять, що й вони зростуть і стануть такими самими, як ми.

 

8. Їм із нами весело. Найкраща компанія для дитини — це її батьки. Кожна дитина знає, що батьки здатні вигадати таку неймовірну пригоду, яка не зрівняється із жодною комп'ютерною грою!

 

9. За час, що ми проводимо разом. За розмовами, за іграми, за мультиком, просто поруч — по-різному, але головне разом!

 

10. За те, що ми дозволяємо їм робити помилки. Діти впевнені, що будь-яку помилку, якої вони припустяться, батько допоможе їм виправити. Тому дитині вкрай важливо, як батько реагує на її помилки.

 

11. За те, що готуємо їх улюблену їжу. Подорослішавши, у них залишиться страва, яку вони називатимуть «смак дитинства» і проситимуть приготувати її щоразу, коли відвідуватимуть нас, своїх стареньких батьків.

 

12. За те, що приходимо до них уночі, коли вони нас кличуть. Наш відгук на їх тривоги дарує їм спокій та впевненість.

 

13. За те, що дозволяємо іноді спати в нашому ліжку. Коментарі зайві. Усі діти тягнуться до своїх батьків, і щасливі від того, що їх не відштовхують.

 

14. За те, що ми не порівнюємо їх з іншими дітьми. Порівняння завдає неабиякої шкоди. Найчастіше батьки порівнюють найслабшу сторону своєї дитини з найсильнішою стороною іншої дитини. Це несправедливо. Можливість відчувати свою цінність є значущим для дитини.

 

15. За те, що ми знаходимо час на перегляд домашніх уявлень, які влаштовують наші діти, на розглядання їх малюнків і розвішування їх по квартирі.

 

Ми — перші глядачі наших дітей, ми — перші, хто поплескає їм у долоні, хто буде у захваті від малюнка чи пластилінової фігурки. Ці маленькі перемоги, які ми дозволяємо робити нашим дітям, роблять великий внесок у їх щасливе майбутнє.