Купить журнал

Молодильні яблука. Усе, що ви маєте знати про інноваційні інгредієнти в косметології.

11 февраля, 2020

Через велику конкуренцію на ринку засобів догляду за шкірою сьогодні beauty-бренди дедалі частіше змагаються за якість і дієвість формул. Щоб винайти еліксир вічної молодості й краси, створюють спеціальні лабораторії, залучають талановитих науковців, які працюють пліч-о-пліч із дерматологами та технологами десятки років поспіль. Усе заради того, щоб одного дня ви відкрили флакон із сироваткою, денним кремом або маскою — і ваше життя назавжди змінилось на краще. Так само, як і ваша шкіра.

 

Звичайно, не слід тестувати на собі всі новинки індустрії. Проте варто звернути увагу на інноваційні інгредієнти в косметології, які ще кілька років тому обговорювали лише на міжнародних конференціях. Побачивши їх у перших рядках переліку інгредієнтів на етикетці, можна бути впевненою: щоденна skincare-рутина стане приємнішою для вас і якіснішою для шкіри.

 

Пептиди

 

Пептиди — це короткі фрагменти білків природного чи штучного походження, що складаються з двох-трьох і більше амінокислотних залишків. У косметології їх називають інформаційними агентами через здатність оперативно передавати інформацію від однієї клітини до іншої, та активувати певні ділянки ДНК для вирішення різноманітних проблем зі шкірою. Саме завдяки своїй суперздатності пептиди у формулах продуктів для догляду за шкірою обличчя швидко стали незамінними.

Комплекс пептидів, який експерти зазвичай поєднують з активними рослинними компонентами з високою проникаючою здатністю спроможні запустити в дермі природні процеси синтезу колагену, еластину та гіалуронової кислоти. Крем із пептидами має миттєву та пролонговану дію: шкіра зволожується, набуває пружності, тонусу, сяяння; зменшується глибина зморшок; відновлюються метаболічні процеси та гідроліпідний бар'єр, що захищає шкіру від агресивного впливу навколишнього середовища, а також зміцнюється матрикс шкіри, що підтримує її структуру.

Наприклад, до складу комплексу Replexium, створеного для швидкого усунення зморшок і збільшення пружності шкіри, входять біодоступні для шкіри пептиди (ацетил тетрапептід-11, ацетил тетрапептід-9 Диметил Ізосорбід, Полісорбат 20). Стимуляція ключових компонентів дерми й епідермісу здійснюється за допомогою двох пептидів, що мають потужну антивікову дію. Це простий спосіб досягти бажаної краси!

 

 

Антиоксиданти

 

Антиоксиданти — зірки сучасних beauty-продуктів, що спроможні протистояти негативному впливові вільних радикалів. Довгий час найпотужнішим антиоксидантом вважали вітамін С за його здатність освітлювати пігментні плями, робити тон шкіри рівномірним, а колір обличчя — сяючим.

Крім нього, дерматологи довгий час рекомендували для щоденного використання після 30 років продукти з вмістом дієвих антиоксидантів: вітаміну А, Е, зеленим чаєм, марганцем, селеном, цинком, альфа-ліпоєвою кислотою, жирними кислотами омега-3 та омега-6, маслом із насіння журавлини, екстрактами куркуми та календули, а також природної речовини — ресвератролу.

Сьогодні у цих лідерів з’явилися конкуренти — екстракти дерев, які ростуть виключно в Альпах на висоті від 1,500 до 2,500 метрів. Це дерево швейцарської кам'яної сосни, яка стійка до екстремальних температур (нижче -50 ° C і вище + 40 ° C) і сильного вітру. Період життя такого дерева становить 1200 років, а його деревина та голки містять високу концентрацію особливої речовини — піносільвіна. Учені порівнюють піносільвін із ресвератролом — обидва компоненти мають дуже сильну антиоксидантну активність. Піносільвін заспокоює чутливу і подразнену шкіру, помітно зменшує почервоніння і гіперпігментацію, вирівнює тон шкіри та надає їй сяяння.

 

Зволожуючий комплекс на основі гіалуронової кислоти

 

Багатьом жінкам відомо, що клітини нашого організму виробляють власну гіалуронову кислоту. Під час цього природного процесу певні ферменти синтезують важливу для краси речовину на внутрішній поверхні плазматичної мембрани. До речі, гіалуронова кислота не має нічого спільного зі знайомим багатьом поняттям «кислота» — вона не здатна м'яко розчиняти верхній ороговілий шар шкіри та робити її більш чистою і сяючою.

На 50 кілограмів ваги припадає близько 10 грамів гіалуронової кислоти. Але, на жаль, із віком природне вироблення цієї кислоти поступово знижується. Насправді гіалуронова кислота — це полісахарид із великою молекулярною масою (від 600 000 до 1 000 000 Дальтон), за рахунок якої, власне, і стає можливим утримання великої кількості води. Головна фішка гіалуронової кислоти, текстура якої відрізняється в'язкістю, — захоплювати й утримувати молекули води, вага яких у 1000 разів перевищує її власну, — принесла їй світову славу й поставила на перше місце серед водозатримуючих компонентів у складі засобів догляду.

На її основі створюють ефективні формули, які глибоко зволожують, розгладжують шкіру, додають їй пружності й молодого вигляду. Наприклад, зволожуючий комплекс PatcH2O розроблено на основі гіалуронової кислоти. По суті, це мікромолекулярне волокно, в якому експерти поєднали альгінат, пуллулан, гіалуронову кислоту, та особливий зволожуючий комплекс із 17 % гліцерину, 3 % L-серіну, 10 % трегалози і 10 % сечовини. Нанесення цього beauty-коктейлю під назвою PatcН2О™ на шкіру забезпечує повільне вивільнення зволожуючого комплексу та поступове, але глибоке насичення шкіри вологою. Таким чином клітини отримують моментальне тривале — до 120 годин — експрес-зволоження. Цей комплекс перешкоджає втраті води шкірою, робить її більш еластичною й м'якою.

 

Екстракт чорного меду чорної бджоли

 

Питання проблемної шкіри є одним з найгостріших у сучасній дерматології. Багато років поспіль підліткове та акне у дорослих, висипи на шкірі, а також підвищену її жирність косметологи намагались усунути за допомогою ретинолу, саліцилової кислоти й бісабололу завдяки їх потужним протизапальним, ранозагоюючим, антибактеріальним та антигрибковим властивостям.

Сьогодні у цих компонентів з’явився аналог, який не викликає надмірної сухості шкіри. Фермент чорного бджолиного меду науковці віднайшли для відновлення природної мікрофлори шкіри. Black Beeome — це еліксир, який отримують шляхом зброджування меду рідкісних і старих видів медоносних бджіл. Ця надзвичайно стійка темна бджола виробляє мед в ізольованих гірських долинах Швейцарії, а ферментують його особливо корисні бактерії Zymomonasmobilis. Цей компонент сприяє швидкій регенерації мікрофлори й відновленню гідроліпідного бар'єру шкіри. Крім того, ферментований чорний бджолиний мед зменшує вироблення себуму, тим самим покращуючи стань жирної та нерівної шкіри. А ще Black Beeome відновлює індивідуальну мікрофлору шкіри після стресу, а отже,а є незамінним компонентом догляду для жінок із проблемною шкірою, які проживають у кам’яних джунглях.